Film
Fleire nye filmar på Visit Setesdal sin youtube-kanal:
Bu i Setesdal:
https://www.youtube.com/watch?v=iDYAsus6fT0&feature=emb_title
Bildebase
Trenger du bilder? Bildebasen vår inneheld mange fine bilete. Basen er enkel å bruke, og kan nyttas gratis av verksemder som held til i kommunane våre. Husk kreditering! Bildebasen finn du her: http://my.brandgate.no/hovden_public/index.jspx#1573408079381_10
Ringvirkningsanalyse
På oppdrag av reiselivet i Setesdal gjennom Visit Setesdal, blei det i 2016 gjennomført ei kartlegging av omfang av og ringverknadane frå reiselivsaktiviteten i regionen. Dette blei gjort gjennom fire analyser; en verdiskapingsanalyse, en besøks- og forbruksanalyse, en ringverknadsanalyse og en analyse av tjenestetilbod og stedsattraktivitet. Rapporten utgjøe et beskrivende kunnskapsgrunnlag til bruk for videreutvikling av reiselivet i Setesdal. Den er en beskrivende analyse som kan benyttes ved beslutningstaking for kommunane og lokale reiselivsaktører.
Andre rapporter
- Sluttrapport mulighetsstudie Setesdalsveien som nasjonal reiselivsattraksjon v/Trond Backer, Backer & Bang, 2019
- Presentasjon av rapporten v/Trond Backer 26. august 2019
- Hvordan kan Setesdal lykkes med destinasjonsutvikling? Bacheloroppgave av Johanne Bergman og Tuva Svelland, reiselivsledelse 3. året, UiA(2019)